sonda terra 50

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
wert123
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:35 pm
Lokalizacja: Warszawa

sonda terra 50

Post autor: wert123 »

Witam
Sonda kolegi. " Nie wie jak to sie stało " ale sie popsuła :? i pyta czy to da sie jakoś naprawić ?

Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: ProScan »

Tak - można skutecznie naprawić, by było mocniejsze niż oryginał. Bardzo wskazane byłoby, gdyby znalazły się odłamane kawałki.

:pa

proscan
wert123
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:35 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: sonda terra 50

Post autor: wert123 »

Witam
I tu jest właśnie zagwozdka. Te kawałki ,których brakuje rozpadły sie na takie okruchy że wyglądają jak rozbita szyba samochodowa , taka hartowana.Zresztą ma ich tylko kilka , reszta przepadła.Z takiej sieczki raczej nic się nie ułoży. Poradziłem koledze żeby poszedł do warsztatu gdzie naprawiają zderzaki , owiewki , spojlery itp. może oni mu coś wyrzeźbią ?
Pozdrawiam.
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: Bambini »

Witam, podkleję się pod temat sondy do x-terki 50. Zauważyłem ostatnio że sonda wzbudza mi się częściej niż dawniej:
- leżąc sobie podczas rycia potrafi wydać z siebie pojedyncze piardnięcie
- uderzając o drzewo piśnie ( tryb all metal)
- uderzając o glebę piśnie (-9, all metal)
- ruszając kabel nic się nie dzieje
- w trybie dyskryminacji nic się nie dzieje
- naciskając przycisk "menu" czasami też daje sygnał (oprócz tego standardowego "przyciskowego"

To normalne czy ja stałem się jakiś taki za uważny? :-k
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: ProScan »

Po tych objawach trudno powiedzieć czy to normalne, czy nie.

Może wypowiedzą się użytkownicy.

Jeśli sonda jest w bezruchu i "gada" to może to być zewnętrzna przyczyna (nawet ruch saperki :) )

Jeśli reaguje na przyciskanie, to warto sprawdzić, czy ruch przenosi się na sondę, czy samo naprężenie w elektronice wywołuje sygnał. Można się upewnić zdejmując telewizor z wysięgnika.

:pa

proscan
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: Bambini »

Dzięki, obadam to dokładniej. Dodam jeszcze że zazwyczaj mam ustawioną czułość na 18-19 i to może być przyczyną problemu.
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: Bambini »

Panie Proscanie. Zauważyłem u siebie taki objaw: Gdy przyciskam palcem górną część wyświetlacza mniej więcej po środku, wykrywka zaczyna się wzbudzać. Może wysłać Panu sprzęt do sprawdzenia? Jest na gwarancji.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: ProScan »

Jest na gwarancji.


To do gwaranta proszę.

:pa

proscan
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: Bambini »

Eee. Zapomniałem dopisać że został kupiony w Vikingu. Gapulek ze mnie :1
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: ProScan »

To dla mnie bez znaczenia.

:pa

proscan
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: pastuszek »

To ja też się podepnę..
Padło enigmatyczne stwierdzenie 'można skutecznie naprawić by było MOCNIEJSZE niż oryginał'
Jest Pan w stanie zrobić tuning cewki od '30, żeby ją drastycznie wzmocnić?Jeśli tak, ile taka przygoda by wyniosła.Cewka jest nieuszkodzona w żaden sposób.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: ProScan »

'można skutecznie naprawić by było MOCNIEJSZE niż oryginał'


To chyba chodziło o uszy, które ktoś połamał. Mocniejsze będzie, ale estetyka będzie kulała.

:pa

proscan
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: Bambini »

Nie bój żaby pastuszek, te ucha mocne są, trzeba być gigantem żeby je połamać przy normalnym użytkowaniu*


* normalne użytkowanie:
- nie deptać po wykrywaczu
- nie siadać na wykrywacz
- nie tłuc psa, który właśnie atakuje użytkownika wykrywacza tymże wykrywaczem
- nie tłuc właściciela pola wykrywaczem, nawet jak leci na użytkownika z kłonicą
- nie tłuc teściowej kłonicą.
PZDR Bambini
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: Bambini »

Panie Proscanie właśnie wysłałem moją x-terkę 50 do Vikinga na gwarancyji. Czy sprzęt trafi do Ciebie? Jak to jest z naprawą gwarancyjną Minelabów w Vikingu, nadal u Ciebie?Kiedyś pisałeś posty w stylu: "Można bezpośrednio do mnie, kopia gwarancji wystarczy". Czy coś się zmieniło? Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda terra 50

Post autor: ProScan »

Witam,

Tak - nie prowadzę już napraw gwarancyjnych dla Vikinga.

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 11:17 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ