W bardzo pouczającym programie "treasure quest" lecącym-oczywiście- na Discavery, padło niezmiernie intrygujące stwierdzenie:
'im ołów jest starszy, tym bardziej cenny.Wraz z czasem zwiększa się(albo zmniejsza-nie pamiętam) ilość cząstek alfa.Kilogram takiego ołowiu może kosztować nawet 7 000 dolarów" Zastrzegam, że liczba zer poprawna
I pytanie: czy polscy tłumacze popisali się po raz kolejny, czy tak jest w istocie???Mam bowiem kilka kilogramów napoleońskich kul...
stary ołów...
Re: stary ołów...
To jakaś zupełna lipa, albo nieporozumienie.
Discovery to ogólnie fajne kanały (genialne How it is made), ale coraz więcej tam bullshitu (o duchach, studiach tatuażu itp.)
Oglądając kanał DHistoria np. na temat wojny niemiecko-ruskiej można wyrwac sobie wszystkie włosy słuchajac tych wszystkich bredni.
Proponował bym trzymać sobie te kule - kiedyś, za 100-200lat będą niezwykle cenne.
proscan
Discovery to ogólnie fajne kanały (genialne How it is made), ale coraz więcej tam bullshitu (o duchach, studiach tatuażu itp.)
Oglądając kanał DHistoria np. na temat wojny niemiecko-ruskiej można wyrwac sobie wszystkie włosy słuchajac tych wszystkich bredni.
Proponował bym trzymać sobie te kule - kiedyś, za 100-200lat będą niezwykle cenne.
proscan
Re: stary ołów...
dla mnie już są...