stary ołów...

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

stary ołów...

Post autor: pastuszek »

W bardzo pouczającym programie "treasure quest" lecącym-oczywiście- na Discavery, padło niezmiernie intrygujące stwierdzenie:

'im ołów jest starszy, tym bardziej cenny.Wraz z czasem zwiększa się(albo zmniejsza-nie pamiętam) ilość cząstek alfa.Kilogram takiego ołowiu może kosztować nawet 7 000 dolarów" Zastrzegam, że liczba zer poprawna

I pytanie: czy polscy tłumacze popisali się po raz kolejny, czy tak jest w istocie???Mam bowiem kilka kilogramów napoleońskich kul...
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: stary ołów...

Post autor: ProScan »

To jakaś zupełna lipa, albo nieporozumienie.

Discovery to ogólnie fajne kanały (genialne How it is made), ale coraz więcej tam bullshitu (o duchach, studiach tatuażu itp.)

Oglądając kanał DHistoria np. na temat wojny niemiecko-ruskiej można wyrwac sobie wszystkie włosy słuchajac tych wszystkich bredni.

Proponował bym trzymać sobie te kule - kiedyś, za 100-200lat będą niezwykle cenne.

:)

proscan
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: stary ołów...

Post autor: pastuszek »

dla mnie już są...
ODPOWIEDZ