Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
Witam !
Jeśli to prawdopodobieństwo zbliży się do 100%, to zastanowię się nad prenumeratą Odkrywcy na II pólrocze br.
A następny news zacznie się od słów : kolejny test w sierpniowym numerze to meta - X Double Power ( bez dataloggera ) to chyba zostanę wiernym czytelnikiem tego periodyku !
Pozdrowaśki !
Na testowanie wyrobów Mranda nie zanosi się w najbliższej przyszłości, gdyż: a) nie są oferowane na szerokim rynku b) są dosyć niszowe, krótkoseryjne i under constant developement (model który kiedyś miałem u siebie poszedł do producenta i miał wymieniane oprogramowanie).
Staramy sie zaczynać od sprzętów znanych, o w miarę ugruntowanej pozycji na rynku, produkowanych w długich seriach. Deepmax może masówką nie jest, ale któż nie słyszał o Lorenzu? A ostatnio widujemy go co tydzień w telewizji
Myślę że mało kto może pozwolić sobie na zakup takiego wykrywacza, tym bardzie zainteresuje go co ten wykrywacz z grubsza potrafi.
Jak "Mrandy" się upowszechnią, to pewnie też do nich sięgniemy.
Test ACE150/250 jest jakby bardziej przyjazny od testu 5900/6000, który (odnosze takie wrażenie), nie wyczerpał do końca tematu filtrowania sygnału użytecznego od gruntu. Chyba tak naprawdę o to generalnie tutaj chodzi? Czy "lepszym" rozwiazaniem są detektory typu "four filter's" np. 5900, XLT... czy "two filter's". White's-Shomaker uznali, że drogą właściwą będzie trzymanie się tej drugiej możliwości. W konsewkwencji pewnych działań powstał detektor DFX, z możliwoscią wyboru filtrów. Hmm...
Ważne mogą okazać się rozważania Iwana Kostina co do konieczności stosowania filtrów cyfrowych...
Nas interesuje jednak schemat detektora metali, który(pomijając droge, nie - inaczej, sposób, w jaki realizuje filtrowanie sygnału), jest bardziej skuteczny, i bardziej uniwersalny dla wszelkich zastosowań...
Bo przecież Garret mimo wbudwanego procesora używa filtrów analogowych - dla tego akurat schematu, rozwiązania.
Czy budując któryś z kolei detektor, wcześniejsze, z wyższej półki korzystały z transformat F.(myślę, że tak bo są patenty) DSP, teraz można pozwolić sobie na konstrukcje na mikrokontrolerze jedn.
Takie tam moje luźne pisanie...
P.S
Mrand normalnie mam ten sam problem moe wykrywacze to tylko krótkie serie:))) Proscana intersuje tylko masówka:)
Nie wiem - pierwsze przymiarki pewnie już w tym tygodniu, bo kolega ma dostęp bezpośredni do DFX-a.
Licytuję także XLT - może się uda wreszcie jakieś zestawienie obu modeli zrobić (chociaż ostatnio pewien dyżurny głuptak nawoływał, żeby mnie przebijać bo - o zgrozo! - odpicuję i za 2 tysiace sprzedam - a może to jasnowidz, bo nawet bez ogladania wiedział w jakim jest stanie ).
W każdym razie te wykrywacze chcemy zaprezentować jako kolejne Whitesy (starając się utrzymać płodozmian). Tylko w jednym odcinku chyba nie da rady, bo całego numeru nam nie udostępnią