Ciekawa aukcja

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Ciekawa aukcja

Post autor: ProScan »

http://www.allegro.pl/item670779194_wyk ... ratis.html

Wykrywacz za 10zł. Cena wysyłki 1340zł.

No to allegro nie zarobiło :)

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: KrisssK »

Są dwie możliwości:
- albo kol. "magdakc1" nie potrafi czytać i zdziwi się gdy będzie musiał zapłacić 1340zł za przesyłkę,
- albo doskonale wie że taki numer nie przejdzie i po wniesieniu sprawy do sądu będzie miał taniutki wykrywacz :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: ProScan »

- albo dogadali się, że tak aukcja ma wyglądać.
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: terenowiec69 »

Sprzedający od 10 zł zapłaci małą prowizję,a po odbiorze jak wszystko ok unieważniają całą transakcje i wszystko lala.Nikt nic nie płaci a allegro okradzione.Coraz częstsze zachowanie.
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: terenowiec69 »

Na stronie o mnie sam napisał sprzedający:





"Jako sprzedawca oferuję kupującemu szeroki wachlarz możliwości: sam wybiera rodzaj przesyłki (zgodnie z ogólnodostępnym cennikiem poczty polskiej).

#-o
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: KrisssK »

"Jestem uczciwy allegrowiczem. (...) Jako sprzedawca oferuję kupującemu szeroki wachlarz możliwości: sam wybiera rodzaj przesyłki (zgodnie z ogólnodostępnym cennikiem poczty polskiej), (...)."
No tak: uczciwy do bólu. Niech w takim ktoś wskaże gdzie w cenniku Poczty Polskiej koszt przesyłki jakiejkolwiek paczki wynosi 1340zł.

Jeśli taki uczciwy to dlaczego okrada Allegro. Co za hipokryzja!
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: SiD »

Bo ludziom się wydaje, że niektórych można okradać, że to nie jest złodziejstwo tylko spryt. Że jak mamy do czynienia z duża firmą (Allegro, Microsoft), to jak ktoś im uszczknie to nie będą dużo stratni w skali całej firmy.
Ludzie zapominają, że ukraść pomidory staruszce ze straganu a ukraść pomidory z marketu, to ciągle ta sama kradzież i nie można jej niczym usprawieliwić.

Że też Ci ludzie tak tani sprzedają swoje dobre imię i prawdziwy wizerunek uczciwego człowieka.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: ProScan »

:oops:

Tyle na początek ;)

Nie sądziłem, że aż taka wymiana się wywiąże.

Na pewno nie zaryzykowłbym wplątywania Microsoftu, czy innych organizacji przymusu, wspieranych przez administracje państwową (vide np. - program platnika) w to wszystko. Co do hipermarketu - pełna zgoda.

Ale tego numeru z allegro po prostu nie rozumiem - czy to faktycznie była próba wywinięcia się z prowizji allegro, czy próba oszukania kupującego.

Jeśli to pierwsze, to wcale allegro nie musi byc pokrzywdzone "moralnie" (bo finansowo i owszem - to chyba jest zabronione w regulaminie).

Zadanie allegro i prowizję rozumiem jako zapłatę za znalezienie klienta i swoistą ochrone prawną (publiczne zawarcie umowy). Jesli dwaj kolesie się ugadali wcześniej (wystaw na allegro, a ja zalicytuję) to ani pierwsze ani drugie nie jest spełnione.

Oczywiście naginam trochę :) Niech mi będzie odpuszczone O:)

Na allegro widuję różne numery, a takiego nie przypominam sobie - więc pokazałem. Ja gościa nie potępiam, ale też nie pochwalam jego "zaradności". Zwykle takie cwaniakowanie w życiu źle się kończy.

:pa

proscan
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: SiD »

Cóż, może rzeczywiście trochę za ostro pojechałem, ostatnio mam alergie na cwaniaków. Nie twierdzę też, że człowieka potępiam, po prostu bym u niego nie kupił i odradził bym każdemu, kto by mnie spytał czy u niego kupić.

Co do tematu Microsoftu. Z jednej strony racja, ale moim zdaniem nie do końca.

Microsoft sam się monopolista nie zrobił, to ludzie kupujący tylko ten system zrobili go monopolistą i dali narzędzia do ręki w postaci kontroli i przymusu. Żadna firma nie jest tak silna, żeby siłą ustanowić monopol, jeśli ludzie nie chcą korzystać z jej produktów (chyba, że mówimy o tworach państwowych i systemowych, ale to inna bajka, nie mająca nic wspólnego z konkurencją czy wolnym rynkiem i nie ma zasięgu światowego, co najwyżej państwowy).

Microsoftowi nawet spiracone oprogramowanie jest na rękę, bo mimo, że mu nie płacą, to umacniają monopol. Skoro każdy, czy go stać, czy nie, czy jest zwykłym złodziejem, używa Windows, to znaczy, że coś więcej się za tym kryje, że nawet Ci, którzy nie kupują produktów Mirosoftu, są od niego uzależnieni i umacniają monopol.

Ja dla przykładu powoli przesiadam się na wolne oprogramowanie, pomimo, że posiadam licencje nie tylko na system, ale na inne programy, w tym Photoshopa, dobrowolnie rezygnuję z tego, za co zapłaciłem i przesiadam się na to co jest za darmo. Czyli jednak można, nie mówiąc o tych, dla których nie jest to wybór pomiędzy legalnym a darmowym, a pomiędzy kradzionym a darmowym.

Oczywiście są osoby, które nie mogą sobie na to pozwolić, bo pracują i żyją z pracy na programach działających tylko pod Windows. Nie twierdzę, że w takim razie powinni zmienić pracę czy z niej zrezygnować.

Twierdzę natomiast, że nawet pomimo przymusu z wielu stron (monopolu i wspieranie go przez administrację państwową) zawsze mamy wybór. Za komuny kościół był tępiony, a pomimo to był to okres największego zapełnienia kościołów.

Te rzeczy będą się zmieniać, z czasem wolne oprogramowanie dogoni (jestem pewien) oprogramowanie własnościowe. Po prostu w dobie internetu i wolnej wymiany informacji, wszystkie próby jej ograniczenia są skazane na porażkę, jak nie dziś to za 10 lat, kwestia czasu.

Ale im szybciej tym lepiej a jedyny sposób, żeby zwrócić na to uwagę, to samemu dorzucić kamyczek do ogródka, przesiadając się na inny system.

Tak czy owak, uważam, że kradzież systemu operacyjnego nie jest dobrym wyjściem, bo ani nie da się jej usprawiedliwić ani nie działa no na niekorzyść monopolisty, wręcz odwrotnie, umacniają jego pozycję, nawet tam, gdzie jego reklamy i promocje nie mają prawa zadziałać.

Jednym słowem warto szukać alternatywy i przynajmniej się z nią zapoznać, spróbować.

Gdyby ktoś był zainteresowany jakie korzyści może mu przynieść wolne oprogramowanie, chętnie pomogę.

Polecam książkę, która opisuje życie i historię twórcy idei wolnego oprogramowania. Książka oczywiście, w myśl jego idei, jest dostępna za darmo, pod linkiem:
http://stallman.helion.pl/

Przepraszam za OT, jeśli jest w złym miejscu, może warto przenieść go w inne miejsce.

PS.
Generalnie nie chodzi o to, że ja kogoś potępiam, a o to, co uważam za właściwe. Jeśli ktoś się ze mną w tej materii nie zgadza, to z mojego punktu widzenia, ma inne zdanie, nie jest od razu potępiony. Pomijając oczywiście przypadki skrajne. Dlatego na nikogo nie naskakuję ani nikogo nie oceniam. Wskazuję jedynie drogę alternatywną, wyboistą i trochę krętą, ale może jednak warto?

PPS.
jako, że to forum techniczne , może kogoś zaciekawią te dwa artykuły napisane przez inżyniera:

"Kochajmy Microsoft!"
„Ja naprawdę chciałbym zmienić świat, ale nie dali mi źródła”
rotflcopter.pl
http://www.linux.pl/?id=article&kategoria=12&show=558

Jak inżynier Windowsa programował...
http://www.linux.pl/?id=article&show=516
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: Armand »

Opisana powyżej historia wpisuje się w tzw falandyzację prawa, czyli co nie zabronione, to odpuszczone :)
Nie płaczcie tak nad Allegro. Miałem z nimi sytuacje sporne - nie dostałem Supersprzedawcy, bo na fotce wykrywacza był mój adres www, umieszczony zresztą na wykrywaczu.
Zwracałem się też do nich o reakcję w sprawie komentarza odwetowego jaki otrzymałem za wystawienie komentarza neutralnego [otrzymałem kompas w innym kolorze niż zamawiałem - zastrzegałem przed zakupem, że inny kolor będzie powodem reklamacji]. Powiedzieli, że mogę iść do sądu przeciwko sprzedawcy, to nie ich sprawa.
Na pewno nikomu w niczym nie pomogą. Na każdą sytuację mają przygotowane wydrukowane gotowce - formułki. Jest to moloch typu telekomuna, dba wyłącznie o swój interes, a dbanie o interes użytkownika, to tylko kampania reklamowa. Mają taki regulamin, że broni tylko ich interesu. Zrobili sklepy internetowe, niby tańsze wystawianie dla hurtowników, ale żeby towar ukazywał się we wszystkich możliwych wyświetleniach, to i tak trzeba wystawiać normalne aukcje.
Także, nie płaczcie, że ktoś okrada staruszkę czy market.
Wszyscy jesteśmy klientami XIX wiecznego, drapieżnego kapitalisty :D
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: KrisssK »

Armand pisze:Także, nie płaczcie, że ktoś okrada staruszkę czy market.
Wszyscy jesteśmy klientami XIX wiecznego, drapieżnego kapitalisty :D

Także nie płaczcie, dostaliśmy pozwolenie od Ojca Armanda - możemy już okradać markety i staruszki...

Panie Aramand, czytałeś to co napisałeś, bo mi się wydaje że chyba nie bardzo.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ciekawa aukcja

Post autor: ProScan »

Myślę że Armand nie nawołuje jednak ani do okradania staruszek, ani marketów.

I na tym poprzestańmy. Wątek blokuje - powisi do czasu, gdy aukcja będzie widoczna - potem wyrzucam do kosza.

:pa

proscan
Zablokowany