Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Moje pytanie dotyczy tej cewki.Nosze sie z zakupem ,szukam w internecie i znajduje tylko ogolniki reklamowe.Domyslam sie iz wieksza cewka to wieksze osiagi w porownaniu do standartowej,ale o ile?Co oznaczaja symbole EQ2 a zwlaszcza Pro?Ogolnie szukam chyba jakiejs informacji mowiacej iz jesli wydam 500zl,to odczuje znaczna poprawe osiagow.Jak widomo z minelabem Explorerem raczej ciezko sie chodzi z wielu powodow,jestem ciekaw czy ta cewka jest ciezsza od standartowej?Czy uzywanie takiej cewki wplynie na pobor pradu ?
Jaka cewke warto zakupic do M.E. aby odczuc w sposob znaczacy poprawe osiagow i mozna bylo jeszcze w sposob normalny szukac?/Pytanie zadaje jesli ta o jaka pytam nie jest warta zachodu/.
Gdzies wyczytalelm"zwieksza zasieg na wieksze przedmioty"jak to odczytac ,co jest wiekszym przedmiotem,i czy przedmioty z metalu kolorowego wielkosci sredniej odznaki to juz wieksze czy mniejsze;)?
Jaka cewke warto zakupic do M.E. aby odczuc w sposob znaczacy poprawe osiagow i mozna bylo jeszcze w sposob normalny szukac?/Pytanie zadaje jesli ta o jaka pytam nie jest warta zachodu/.
Gdzies wyczytalelm"zwieksza zasieg na wieksze przedmioty"jak to odczytac ,co jest wiekszym przedmiotem,i czy przedmioty z metalu kolorowego wielkosci sredniej odznaki to juz wieksze czy mniejsze;)?
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Witam,
Niedawno miałem okazję testować "na sucho" tą sondę i nie zauważyłem znaczących różnic w stosunku do standardowej FBS 1050, niezależnie od wielkości (różnice kilka cm na dużych a 1-2cm bądź wcale na monetach).
nie.
Proszę się zainteresować tą nową sondą 11" DD - nie wiem jeszcze jak z osiągami, ale jest bardzo zgrabna i lekka.
proscan
Niedawno miałem okazję testować "na sucho" tą sondę i nie zauważyłem znaczących różnic w stosunku do standardowej FBS 1050, niezależnie od wielkości (różnice kilka cm na dużych a 1-2cm bądź wcale na monetach).
Czy uzywanie takiej cewki wplynie na pobor pradu ?
nie.
Jaka cewke warto zakupic do M.E.
Proszę się zainteresować tą nową sondą 11" DD - nie wiem jeszcze jak z osiągami, ale jest bardzo zgrabna i lekka.
proscan
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Ladna jest jak widze fotkie,ciekwe jak z zasiegami.Cena juz taka fajna nie jest,prawie 1 tys zl .Dzieki za odpowiedz.
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Zachodze w glowe czym rozni sie cewka Minelaba 11" FBS od DeTech 15x12"?Pomijam wielkosc i producenta bo to oczywiste.Ksztalt wydaje sie podobny.Dla mnie cewka to "zwoj"drutu,DD to dwa zwoje/takie uproszczenie/Czy FBS na cewce Minelaba to tylko napis reklamowy czy rzeczywiscie jest to roznica miedzy obiema cewkami?Zdaje sobie sprawe iz DeTech to jakis tam zamiennik i sa zastosowane gorsze materialy.
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Detech naprodukował różnych sond, o różnych wymiarach, żeby ludzie brali a oni zarabiali. Sądzę że zasięg 15x12 może być ciut większy, ale nie na tyle by uzasadnić zakup.
Jeśli 15x12 jest tańsza niż 11 FBS, to decydowałbym poprzez kryterium wagi.
proscan
Jeśli 15x12 jest tańsza niż 11 FBS, to decydowałbym poprzez kryterium wagi.
proscan
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
testuję 11" od kilku miesięcy. Ergonomia poprawiła się zdecydowanie (mogę porównać do spaceru z sondą 8"). Wykrywacz sprawia wrażenie bardziej stabilnego (choć podobno kosztem czułości na małe przedmioty-czego nie zauważyłem). Wadą jest mała odporność na uderzenia-wzbudza się. W porównaniu do 8" zasięg na "polmosy" wzrósł zasadniczo- dzisiaj upewnię się
jak z zasięgiem na monety(pole dokładnie przeszukane 8" poprawie 11").
Ja miałem to "szczęście" że kupiłem jedenastkę jak jeszcze kosztowała 649 zł...
jak z zasięgiem na monety(pole dokładnie przeszukane 8" poprawie 11").
Ja miałem to "szczęście" że kupiłem jedenastkę jak jeszcze kosztowała 649 zł...
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Dziekuje za rady,wdzieczny bym byl za jakies pomiary dla roznych przedmiotow.
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Wróciłem z "testu".
Zasadniczo wszystko jak w tym wątku:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... highlight=
Można założyć że zasięg na średniej wielkości monety w gruncie nie ulega odczuwalnej poprawie.
Zwiększa się przy przedmiotach wielkości "polmosa" i w górę.
Zdecydowanie przyjemniej sprawuje się w terenie od "ósemki" -Waga(mimo że jest sporo większa), pokrycie terenu, stabilność.
Do 10.5 " nie będę w ogóle jej porównywał. Nie wyobrażam sobie przesiadkę z powrotem...
Co do orientacyjnych zasięgów w powietrzu- nie chce mi się takowych przeprowadzać- bo np. u mnie w domu jest to niewykonalne(wzbudza się, piszczy i czułość na 50% nie zmienia sytuacji), a w terenie to wole zweryfikować bardziej "łopatologicznie" niż biegać z linijką.
Jestem przekonany, że gdyby ktoś 2 lata temu dał mi do ręki Quattro pomalowane na różowy kolor z zasłoniętym logiem, uzbrojone w nową sondę to stwierdził bym że to jakiś nowy model Minelaba.
Zasadniczo wszystko jak w tym wątku:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... highlight=
Można założyć że zasięg na średniej wielkości monety w gruncie nie ulega odczuwalnej poprawie.
Zwiększa się przy przedmiotach wielkości "polmosa" i w górę.
Zdecydowanie przyjemniej sprawuje się w terenie od "ósemki" -Waga(mimo że jest sporo większa), pokrycie terenu, stabilność.
Do 10.5 " nie będę w ogóle jej porównywał. Nie wyobrażam sobie przesiadkę z powrotem...
Co do orientacyjnych zasięgów w powietrzu- nie chce mi się takowych przeprowadzać- bo np. u mnie w domu jest to niewykonalne(wzbudza się, piszczy i czułość na 50% nie zmienia sytuacji), a w terenie to wole zweryfikować bardziej "łopatologicznie" niż biegać z linijką.
Jestem przekonany, że gdyby ktoś 2 lata temu dał mi do ręki Quattro pomalowane na różowy kolor z zasłoniętym logiem, uzbrojone w nową sondę to stwierdził bym że to jakiś nowy model Minelaba.
Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera
Czyli pozostaje dusic kase i kupic.Jak ze na monty chodze okazjonalnie a bardziej mnie interesuja odznaczenia czy blaszki to dla mnie te informacje sa zachecajace do kupna.Czytalem na jakich ustawieniach chodzisz i narzekania ze malo monet jeszcze znalazles a spodziewales sie wiecej.Ustaw czulosc na 30,gaim na 7 ,jesli uznasz ze zbyt wiele kopiesz to na 6 ,i bardzo wolno chodzic,jesli cos w ziemi bedzie to bedzie twoje.Ja na moim leciwym XS z cewka 8"/wielokrotnie naprawiana przez Proscana/ chodze na takich ustawieniach ,dodatkowo niemal na all metal,dyskryminuje w glowie-chodze po lasach .Wydaje mi sie iz najgorzej bedzie sie przestawic z namiezaniem przedmiotu,pinkpointa nie uzywam i jade cewka tradycyjnie na krzyz nad sygnalem.Zastanawia mnie czy skoro ta cewka ma mocowanie w innym miejscu nie lapiesz skowek z butow,wszak krawedz cewki jest blizej nog.
Co do testow to w powietrzu to takowych nie uznaje.
Co do testow to w powietrzu to takowych nie uznaje.