Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: newmc »

Moje pytanie dotyczy tej cewki.Nosze sie z zakupem ,szukam w internecie i znajduje tylko ogolniki reklamowe.Domyslam sie iz wieksza cewka to wieksze osiagi w porownaniu do standartowej,ale o ile?Co oznaczaja symbole EQ2 a zwlaszcza Pro?Ogolnie szukam chyba jakiejs informacji mowiacej iz jesli wydam 500zl,to odczuje znaczna poprawe osiagow.Jak widomo z minelabem Explorerem raczej ciezko sie chodzi z wielu powodow,jestem ciekaw czy ta cewka jest ciezsza od standartowej?Czy uzywanie takiej cewki wplynie na pobor pradu ?
Jaka cewke warto zakupic do M.E. aby odczuc w sposob znaczacy poprawe osiagow i mozna bylo jeszcze w sposob normalny szukac?/Pytanie zadaje jesli ta o jaka pytam nie jest warta zachodu/.
Gdzies wyczytalelm"zwieksza zasieg na wieksze przedmioty"jak to odczytac ,co jest wiekszym przedmiotem,i czy przedmioty z metalu kolorowego wielkosci sredniej odznaki to juz wieksze czy mniejsze;)?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: ProScan »

Witam,

Niedawno miałem okazję testować "na sucho" tą sondę i nie zauważyłem znaczących różnic w stosunku do standardowej FBS 1050, niezależnie od wielkości (różnice kilka cm na dużych a 1-2cm bądź wcale na monetach).

Czy uzywanie takiej cewki wplynie na pobor pradu ?


nie.

Jaka cewke warto zakupic do M.E.


Proszę się zainteresować tą nową sondą 11" DD - nie wiem jeszcze jak z osiągami, ale jest bardzo zgrabna i lekka.

:pa

proscan
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: newmc »

Ladna jest jak widze fotkie,ciekwe jak z zasiegami.Cena juz taka fajna nie jest,prawie 1 tys zl .Dzieki za odpowiedz.
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: newmc »

Zachodze w glowe czym rozni sie cewka Minelaba 11" FBS od DeTech 15x12"?Pomijam wielkosc i producenta bo to oczywiste.Ksztalt wydaje sie podobny.Dla mnie cewka to "zwoj"drutu,DD to dwa zwoje/takie uproszczenie/Czy FBS na cewce Minelaba to tylko napis reklamowy czy rzeczywiscie jest to roznica miedzy obiema cewkami?Zdaje sobie sprawe iz DeTech to jakis tam zamiennik i sa zastosowane gorsze materialy.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: ProScan »

Detech naprodukował różnych sond, o różnych wymiarach, żeby ludzie brali a oni zarabiali. Sądzę że zasięg 15x12 może być ciut większy, ale nie na tyle by uzasadnić zakup.

Jeśli 15x12 jest tańsza niż 11 FBS, to decydowałbym poprzez kryterium wagi.

:pa

proscan
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: Witcher »

testuję 11" od kilku miesięcy. Ergonomia poprawiła się zdecydowanie (mogę porównać do spaceru z sondą 8"). Wykrywacz sprawia wrażenie bardziej stabilnego (choć podobno kosztem czułości na małe przedmioty-czego nie zauważyłem). Wadą jest mała odporność na uderzenia-wzbudza się. W porównaniu do 8" zasięg na "polmosy" wzrósł zasadniczo- dzisiaj upewnię się
jak z zasięgiem na monety(pole dokładnie przeszukane 8" poprawie 11").

Ja miałem to "szczęście" że kupiłem jedenastkę jak jeszcze kosztowała 649 zł...
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: newmc »

Dziekuje za rady,wdzieczny bym byl za jakies pomiary dla roznych przedmiotow.
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: Witcher »

Wróciłem z "testu".
Zasadniczo wszystko jak w tym wątku:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... highlight=

Można założyć że zasięg na średniej wielkości monety w gruncie nie ulega odczuwalnej poprawie.
Zwiększa się przy przedmiotach wielkości "polmosa" i w górę.
Zdecydowanie przyjemniej sprawuje się w terenie od "ósemki" -Waga(mimo że jest sporo większa), pokrycie terenu, stabilność.

Do 10.5 " nie będę w ogóle jej porównywał. Nie wyobrażam sobie przesiadkę z powrotem...

Co do orientacyjnych zasięgów w powietrzu- nie chce mi się takowych przeprowadzać- bo np. u mnie w domu jest to niewykonalne(wzbudza się, piszczy i czułość na 50% nie zmienia sytuacji), a w terenie to wole zweryfikować bardziej "łopatologicznie" niż biegać z linijką.

Jestem przekonany, że gdyby ktoś 2 lata temu dał mi do ręki Quattro pomalowane na różowy kolor z zasłoniętym logiem, uzbrojone w nową sondę to stwierdził bym że to jakiś nowy model Minelaba.
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Cewka DeTech EQ2 Pro 10x14" do Minelaba Explorera

Post autor: newmc »

Czyli pozostaje dusic kase i kupic.Jak ze na monty chodze okazjonalnie a bardziej mnie interesuja odznaczenia czy blaszki to dla mnie te informacje sa zachecajace do kupna.Czytalem na jakich ustawieniach chodzisz i narzekania ze malo monet jeszcze znalazles a spodziewales sie wiecej.Ustaw czulosc na 30,gaim na 7 ,jesli uznasz ze zbyt wiele kopiesz to na 6 ,i bardzo wolno chodzic,jesli cos w ziemi bedzie to bedzie twoje.Ja na moim leciwym XS z cewka 8"/wielokrotnie naprawiana przez Proscana/ chodze na takich ustawieniach ,dodatkowo niemal na all metal,dyskryminuje w glowie-chodze po lasach .Wydaje mi sie iz najgorzej bedzie sie przestawic z namiezaniem przedmiotu,pinkpointa nie uzywam i jade cewka tradycyjnie na krzyz nad sygnalem.Zastanawia mnie czy skoro ta cewka ma mocowanie w innym miejscu nie lapiesz skowek z butow,wszak krawedz cewki jest blizej nog.
Co do testow to w powietrzu to takowych nie uznaje.
ODPOWIEDZ