Coś nowego, szybszego po Quattro

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Matis
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Coś nowego, szybszego po Quattro

Post autor: Matis »

Witam
Mam problem szukam czegoś nowego po quattro na drobnice. Chcialbym aby nowy wykrywacz mial mniejszy efekt maskowania i byl "szybszy" z takimi samymi lub wiekszymi zasiegami. Na nowy wykrywacz mam do przeznaczenia 3 tys.

Dziekuje za pomoc.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Coś nowego, szybszego po Quattro

Post autor: ProScan »

A można prosić o opis, jak się objawia maskowanie przez żelazo w Quattro?

Pytam, bo nie wiem czy wiele osób robiło sobie próby na takie maskowanie i ciekawi mnie jak porównać doświadczenia różnych osób i nie wystawiać się na opinię pseudoekspertów, od powtarzania wyczytanych mądrości.

Moja propozycja - White's MXT.

:pa

proscan
Matis
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Re: Coś nowego, szybszego po Quattro

Post autor: Matis »

Po prostu jak macham szybciej i trafie na zelazo, to gdy obok lezy cos z metalu kolorowego dalej daje sygnal na pordzewiale smieci. Dopiero gdy zwolnie to sygnal sie zmienia i to mi przeszkadza gdy chodze w bardzo zasmieconym terenie. MXT ciekawy sprzet myslalem tez nad nim i mam pytanie jak on sie ma do xterry 705 jesli chodzi o powyzsze kryteria?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Coś nowego, szybszego po Quattro

Post autor: ProScan »

Nie potrafię porównać X705 do MXT pod tym względem. Nie wiem nawet jak się zachowa X70 (i to z wieloma sondami).

Proponuję zadać bardziej konkretne pytanie, definiując ściśle warunki pomiaru, bo inaczej usłyszymy "ten wykrywacz ma świetną separację żelaza" i zero konkretów z własnego doświadczenia. A lubiących błyszczeć mitomanów, którzy wszystkie wykrywacze znają i wszystko wiedzą nie brakuje.

Piszę to w kontekście testów, które robimy dla Odkrywcy gdzie sprawdzamy co się dzieje z detekcją w pobliżu gwoździa leżącego prostopadle lub równolegle przy monecie (o niskiej i wysokiej przewodności). Jak na razie ten test najlepiej przeszedł MXT i to z sondą standardową. Quattro radził sobie średnio i co ciekawe nastawa Trash Density niczego w tym względzie nie zmieniała.

:pa

proscan
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Coś nowego, szybszego po Quattro

Post autor: terenowiec69 »

Może explorer se z cewką 11 cali,za te pieniądze można juz kupić.
Matis
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Re: Coś nowego, szybszego po Quattro

Post autor: Matis »

Explorera raczej nie, mysle jeszcze nad x705 i mxt i chyba cos z tego wybiore.
ODPOWIEDZ