Explorer II czy GTI 2500

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Explorer II czy GTI 2500

Post autor: Zapytanie_email »

Szanowni Państwo,

Chciałem sie zapytać jaki wybrać wykrywacz: Explorer II czy GTI 2500 - Supreme Package w zesatawie cewka Imaging 12.5" a może jeszcze coś innego. Może potraficie Pańtwo polecić coś innego tańszego i do tego lepsze akcesoria w podobnej cenie.

Chciałem poszukań trochę monet i mam nadzieję biżuterii.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Explorer II czy GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam,

Wiele cech GTI opisałem w tym wątku:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=11

Explorer jest wykrywaczem głownie na monety. Pod tym kątem optymalizowane są jego częstotliwości i większość parametrów.

Gdyby chciał Pan szukać absolutnie wszystkiego, to wskazałbym może na GTI.

Gdy tylko monet - na Explorera.

Jeśli w grę wchodzi biżuteria, to rzecz wymaga dodatkowego zastanowienia, bo złota biżuteria jest wyjątkowo trudnym obiektem do poszukiwań. Rozważyłbym tutaj wykrywacze o większej częstotliwości. Co prawda Explorer pracuje na różnych, także wysokich częstotliwościach, nie należy zapominać, że wykorzystuje je także do kompensacji wpływu gruntu co może kłócić się z wykrywaniem przedmiotów o tak słabej przewodności jak złoto (typu drobny łańcuszek, czy kolczyk).

Do szukania drobnego złota większość firm oferuje specjalne wykrywacze.

Myślę że White's MXT Tracker mógłby być wykrywaczem godnym zastanowienia się. Jest to sprzęt wyraźnie tańszy od wyżej wspomnianych, a jednocześnie dzięki wysokiej częstotliwości powinien być skuteczny przy złotej biżuterii.

powodzenia.

proscan
stach
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:32 pm
Lokalizacja: Poznan

Gdzie kupić?

Post autor: stach »

Dziękuję za odpowiedź, wybieram w takim razie Explorera. chciałem sie tylko zapytać gdzie można kupic nowy sprzęt na gwarancji za najbardziej rozsądną cenę.

Z gory dziękuję

Pozdrawiam

Stach
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Explorer II czy GTI 2500

Post autor: ProScan »

Wyłącznym dystrybutorem Minelaba w Polsce jest Viking w Warszawie.

Dla wykrywaczy zakupionych poza granicami kraju, gwarancja do wyegzekwowania jedynie u zagranicznego sprzedawcy.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ