Dzień dobry ,
chciałbym zapytać , jeśli mogę , czy 6 baterri R 14 zasilających wykrywacz Garret Master Hunter CX , można zastąpić jednym akumulatorkiem 9 - cio voltowym , lub sześcioma akumulatorkami R 6 ?A jeśli można , to która z opcji , jest Pana zdaniem , lepsza?
Z powazaniem.
Przeróbki w Garrett seria CX
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Przeróbki w Garrett seria CX
Witam,
Sądzę że sensowniejsza jest przeróbka 6xR6, aczkolwiek po przygotowaniu sobie odpowiedniego kabelka nie będzie problemem podłączyć alternatywnie bateryjkę 9V. Akumulatorki oczywiście także mogą być.
Tak wygląda przeróbka:
Odpowiedni kabelek ze złączem do bateryjki oraz koszyczek na 6 paluszków. Dobrze jest wypełnić powstałą pusta przestrzeń jakąś pianką, gąbką lub nawet kawałkiem styropianu by unieruchomić zasobnik (czy baterię)
Dołożenie kabelka nie przeszkadza w stosowaniu oryginalnego pakietu!
A jak już użytkownik poczuje ulgę dla ręki, to może jej dodatkowo zrobić dobrze zastępując uchwyt z gumy (w starszych wykrywaczach nierzadko mocno zużyty), uchwytem z pianki
proscan
Sądzę że sensowniejsza jest przeróbka 6xR6, aczkolwiek po przygotowaniu sobie odpowiedniego kabelka nie będzie problemem podłączyć alternatywnie bateryjkę 9V. Akumulatorki oczywiście także mogą być.
Tak wygląda przeróbka:
Odpowiedni kabelek ze złączem do bateryjki oraz koszyczek na 6 paluszków. Dobrze jest wypełnić powstałą pusta przestrzeń jakąś pianką, gąbką lub nawet kawałkiem styropianu by unieruchomić zasobnik (czy baterię)
Dołożenie kabelka nie przeszkadza w stosowaniu oryginalnego pakietu!
A jak już użytkownik poczuje ulgę dla ręki, to może jej dodatkowo zrobić dobrze zastępując uchwyt z gumy (w starszych wykrywaczach nierzadko mocno zużyty), uchwytem z pianki
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Przeróbki w Garrett seria CX
[...]
Co do przeróbki " systemu " zasilania , to myślę , że można zrobić to też w inny sposób.Otóż , jak Pan z pewnoscia wie , baterie R 6 i R 14 , maja tą samą długość.Różnią się średnicą.Tak więc, można nałożyć na baterię R 6 tulejkę " pogrubiającą " , z jakiegoś lellkiego materiału , n.p. z trawdego styropianu i wykorzystać standartowy koszyczek Garreta.Pomysł nie jest mój.Widziałem w Media Markr takie , plastikowe " pogrubiacze ", marki ,bodajże ,SONY , ale koszmarnie drogie...
[...]
Co do przeróbki " systemu " zasilania , to myślę , że można zrobić to też w inny sposób.Otóż , jak Pan z pewnoscia wie , baterie R 6 i R 14 , maja tą samą długość.Różnią się średnicą.Tak więc, można nałożyć na baterię R 6 tulejkę " pogrubiającą " , z jakiegoś lellkiego materiału , n.p. z trawdego styropianu i wykorzystać standartowy koszyczek Garreta.Pomysł nie jest mój.Widziałem w Media Markr takie , plastikowe " pogrubiacze ", marki ,bodajże ,SONY , ale koszmarnie drogie...
[...]
Re: Przeróbki w Garrett seria CX
Takie "pogrubiacze" (2,5 zł sztuka) proponowałem tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=467
Dla Garretta gdzie sam zasobnik bywa problemem (jego styki), rozwiązanie z koszyczkiem jest chyba lepsze.
Koszyczek natomiast gorzej się sprawdzi we Whitesach - większy problem z mocowaniem kabelka.
proscan
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=467
Dla Garretta gdzie sam zasobnik bywa problemem (jego styki), rozwiązanie z koszyczkiem jest chyba lepsze.
Koszyczek natomiast gorzej się sprawdzi we Whitesach - większy problem z mocowaniem kabelka.
proscan