Naprawa detektora Mirakl
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Naprawa detektora Mirakl
Witam Serdecznie.
Mam małe pytanko.
Dysponuję wykrywaczem metali typu MIRAKL VLF 38CX. Niestety producent uciekł za granicę i tyle go widziano.
Od połowy pokrętła nie działa mi dyskryminacja i ogólnie trzeba by było go przeglądnąć. Czy nie zechcieliby Państwo zająć się jego przeglądem? Oczywiście pokryję wszelkie koszty.
Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Mam małe pytanko.
Dysponuję wykrywaczem metali typu MIRAKL VLF 38CX. Niestety producent uciekł za granicę i tyle go widziano.
Od połowy pokrętła nie działa mi dyskryminacja i ogólnie trzeba by było go przeglądnąć. Czy nie zechcieliby Państwo zająć się jego przeglądem? Oczywiście pokryję wszelkie koszty.
Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Re: Naprawa detektora Mirakl
Konsekwentnie odmawiam napraw polskich wykrywaczy, a zwłaszcza w wykoniach rzemieślniczych.
VLF 38CX o ile zdążyłem się zorientować, to Heathkit GD 348 czyli prościutki detektorek statyczny więc myślę, że uda się znaleźć jakiegoś entuzjastę, który będzie w stanie coś z nim zrobić.
Osobiście podejrzewam "rozjechanie się" sondy. W moim odczuciu naprawa będzie nieopłacalna, zważywszy na minimalną wartość rynkową urządzenia.
Sądzę że warto to pytanie zadać tutaj:
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/index.php
Przepraszam, ale tylko tyle co mogę w tej sprawie zrobić.
proscan
VLF 38CX o ile zdążyłem się zorientować, to Heathkit GD 348 czyli prościutki detektorek statyczny więc myślę, że uda się znaleźć jakiegoś entuzjastę, który będzie w stanie coś z nim zrobić.
Osobiście podejrzewam "rozjechanie się" sondy. W moim odczuciu naprawa będzie nieopłacalna, zważywszy na minimalną wartość rynkową urządzenia.
Sądzę że warto to pytanie zadać tutaj:
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/index.php
Przepraszam, ale tylko tyle co mogę w tej sprawie zrobić.
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Naprawa detektora Mirakl
Witam pisze Pan że.... VLF 38CX o ile zdążyłem się zorientować, to Heathkit GD 348 czyli prościutki detektorek statyczny więc myślę. Czyli się po prostu nie znacie. Jest 100 razy lepszy od Waszego produktu. Pozdrawiam.
Re: Naprawa detektora Mirakl
No proszę.
Najpierw grzecznie, a potem chamsko.
Być może się nie znam. Pan Baron, konstruktor Mirakli, raczej nie zna się bardziej, skoro musiał przyjeżdżać do mnie na konsultacje.
Gratuluję dobrego wychowania i rozsądku przy wyborze detektora.
proscan
Najpierw grzecznie, a potem chamsko.
Być może się nie znam. Pan Baron, konstruktor Mirakli, raczej nie zna się bardziej, skoro musiał przyjeżdżać do mnie na konsultacje.
Gratuluję dobrego wychowania i rozsądku przy wyborze detektora.
proscan
Re: Naprawa detektora Mirakl
Do pozostałych czytających !
Zdecydowałem się zamieścić powyższe z następujących powodów:
- Aby każdy kto kupuje egzotyczna markę wykrywacza miał świadomość, że może w przyszłości mieć kłopoty. Kłopoty prowadzące do frustracji, a nawet do chamskich uszczypliwości;
- Aby podkreślić, że proscan nie może brać odpowiedzialności za czyjeś błędne wybory - jeśli ktoś zrobił błąd przy wyborze, to dlaczego proscan ma go naprawiać? Ja naprawiam wykrywacze, a nie czyjeś błędy.
- Zobaczyć że oprócz większości kapitalnych, fajnych ludzi z wykrywkami są także ... buraki pastewne. Dobrze jest mieć tego świadomość.
O tym, że p. Baron ze schematem Heathkita przychodził do mnie by mu tłumaczyć jak to w ogóle działa wspomniałem, bo mnie ubodło. Ogólnie drażni mnie łatka, którą mi się przyszywa, że zwalczam polskich konstruktorów. Bardzo dużo z nich sporo mi zawdzięcza. Zwalczam tylko pychę.
Ale z tym już koniec – bo potem dostaję dwa razy. Raz że nie chcę brać do ręki wykrywaczy, którzy robią osoby które dopiero się uczą, a drugi od „patriotów”, którzy pieprzą bez sensu o zwalczaniu "polskiej produkcji".
Produkować nie produkuję, więc tutaj muszę się zgodzić, że Mirakle są znacznie lepsze od moich, których nie ma.
proscan
Zdecydowałem się zamieścić powyższe z następujących powodów:
- Aby każdy kto kupuje egzotyczna markę wykrywacza miał świadomość, że może w przyszłości mieć kłopoty. Kłopoty prowadzące do frustracji, a nawet do chamskich uszczypliwości;
- Aby podkreślić, że proscan nie może brać odpowiedzialności za czyjeś błędne wybory - jeśli ktoś zrobił błąd przy wyborze, to dlaczego proscan ma go naprawiać? Ja naprawiam wykrywacze, a nie czyjeś błędy.
- Zobaczyć że oprócz większości kapitalnych, fajnych ludzi z wykrywkami są także ... buraki pastewne. Dobrze jest mieć tego świadomość.
O tym, że p. Baron ze schematem Heathkita przychodził do mnie by mu tłumaczyć jak to w ogóle działa wspomniałem, bo mnie ubodło. Ogólnie drażni mnie łatka, którą mi się przyszywa, że zwalczam polskich konstruktorów. Bardzo dużo z nich sporo mi zawdzięcza. Zwalczam tylko pychę.
Ale z tym już koniec – bo potem dostaję dwa razy. Raz że nie chcę brać do ręki wykrywaczy, którzy robią osoby które dopiero się uczą, a drugi od „patriotów”, którzy pieprzą bez sensu o zwalczaniu "polskiej produkcji".
Produkować nie produkuję, więc tutaj muszę się zgodzić, że Mirakle są znacznie lepsze od moich, których nie ma.
proscan
Re: Naprawa detektora Mirakl
witam
przepraszam ze odświeżam temat.
mam pytanie do p.proscan'a. mianowicie mam ten wykrywacz i chcial bym prosic o rade. wyrwało mi się gniazdo wtyczki która idzie od cewki, nie znam sie kompletnie na elektronice, a znajomy ktory jest elektronikiem nie wie jak to zrobic. może pan dac jakiś schemat, bądz podpowiedz jak to polutować? szkoda mi tą wykrywke wyrzucać. a mam kolege który chętnie by ja na początek przyjął.
pozdrawiam
przepraszam ze odświeżam temat.
mam pytanie do p.proscan'a. mianowicie mam ten wykrywacz i chcial bym prosic o rade. wyrwało mi się gniazdo wtyczki która idzie od cewki, nie znam sie kompletnie na elektronice, a znajomy ktory jest elektronikiem nie wie jak to zrobic. może pan dac jakiś schemat, bądz podpowiedz jak to polutować? szkoda mi tą wykrywke wyrzucać. a mam kolege który chętnie by ja na początek przyjął.
pozdrawiam
Re: Naprawa detektora Mirakl
Witam,
Nie mam nic przeciwko odgrzaniu tego wątku. Jest aktualny, jak mało który. Może nie poleciłbym już forum j/w.
Co do schematu, to proszę sprawdzić czy pokrywa się z tym:
jeśli nie, to nie jestem w stanie więcej pomóc.
proscan
Nie mam nic przeciwko odgrzaniu tego wątku. Jest aktualny, jak mało który. Może nie poleciłbym już forum j/w.
Co do schematu, to proszę sprawdzić czy pokrywa się z tym:
jeśli nie, to nie jestem w stanie więcej pomóc.
proscan
Re: Naprawa detektora Mirakl
dziekuje i za to. pozdrawiam