Sondy Ace
Sondy Ace
Czytam sobie i czytam o sondach DD i koncentrycznych. Czym one się różnią..(DD- to te bardziej owalne??).
Np. w Ace 250 cewka 6,5x9'' jest cewką DD??
A ta większa dla Ace 9x12''??
Przepraszam za tak banalne dla Pana pytania.
I czy zna Pan różnice w osiągach dla obu cewek?? czy dużo lepsze efekty da ta większa sonda?? Czy zmiana na większą dawałaby lepsze efekty w szukaniu monet??
Np. w Ace 250 cewka 6,5x9'' jest cewką DD??
A ta większa dla Ace 9x12''??
Przepraszam za tak banalne dla Pana pytania.
I czy zna Pan różnice w osiągach dla obu cewek?? czy dużo lepsze efekty da ta większa sonda?? Czy zmiana na większą dawałaby lepsze efekty w szukaniu monet??
Re: Sondy Ace
Witam,
Od końca. Myślę że na pytanie o porównanie zasięgów sond ACE najlepiej odpowiadają testy wykonane przez Grzebiuszkę:
http://poszukiwanieskarbow.com/Forum/vi ... 0&start=12
Co do porównania sond DD i koncentrycznych, to opisuję temat tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=203
A o ogólnie o budowie sond można poczytać tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/sondy.htm
Kształt owalny wcale nie znaczy, że sonda jest DD. W przypadku ACE widać wyraźnie, że mamy do czynienia z sondami koncentrycznymi, w których uzwojenia są owalne (z koła zrobiono jajo), przez co uzyskano lepszą (w każdym razie teoretycznie) selektywność w zaśmieconym terenie.
proscan
Od końca. Myślę że na pytanie o porównanie zasięgów sond ACE najlepiej odpowiadają testy wykonane przez Grzebiuszkę:
http://poszukiwanieskarbow.com/Forum/vi ... 0&start=12
Co do porównania sond DD i koncentrycznych, to opisuję temat tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=203
A o ogólnie o budowie sond można poczytać tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/sondy.htm
Kształt owalny wcale nie znaczy, że sonda jest DD. W przypadku ACE widać wyraźnie, że mamy do czynienia z sondami koncentrycznymi, w których uzwojenia są owalne (z koła zrobiono jajo), przez co uzyskano lepszą (w każdym razie teoretycznie) selektywność w zaśmieconym terenie.
proscan
Re: Sondy Ace
Witam.
Żeby nie zakładać nowego wątku podepnę się do tego.
Chodzi mi o to czy do piszczałek serii ACE można stosować tylko sondy serii ACE czy także dla innych Garrettów Oczywiście jeżeli pasuje wtyczka)? Wiem, że gdzieś już o ty czytałem ale nie mogę znaleźć gdzie a na różnych forach opinie są skrajne.
Pozdrawiam
Kopi
Żeby nie zakładać nowego wątku podepnę się do tego.
Chodzi mi o to czy do piszczałek serii ACE można stosować tylko sondy serii ACE czy także dla innych Garrettów Oczywiście jeżeli pasuje wtyczka)? Wiem, że gdzieś już o ty czytałem ale nie mogę znaleźć gdzie a na różnych forach opinie są skrajne.
Pozdrawiam
Kopi
Re: Sondy Ace
Tak - można. To co pasuje to GTA, CX.
Pasują także sondy ze starych wykrywaczy (seria Crossfire).
Przekładkę przystosowującą starą sondę do nowych wykrywaczy wykonuję ZA DARMO !!
proscan
Pasują także sondy ze starych wykrywaczy (seria Crossfire).
Przekładkę przystosowującą starą sondę do nowych wykrywaczy wykonuję ZA DARMO !!
proscan
Re: Sondy Ace
Witam.
Dzięki za odpowiedź. A masz może aktualnie jakąś sondę mogącą poprawić zasięgi mojego ACE250?
Pozdrawiam
Kopi
Dzięki za odpowiedź. A masz może aktualnie jakąś sondę mogącą poprawić zasięgi mojego ACE250?
Pozdrawiam
Kopi
Re: Sondy Ace
Nie. Zresztą osobiście nie wydaje mi sie żeby to było celowe. Chyba nie warto inwestować dale w ACE (sonda kosztuje tyle co połowa całego wykrywacza). Jesli jest kasa, to może pomyśleć nad czymś nowym
proscan
proscan
Re: Sondy Ace
Witam
No właśnie się zatanawiam. Mam dwa wykrywacze, jeden statyk na militarkę (z Puław) i moneciaka ACE250. Zastanawiam się nad ewentualnym kupnem nowego bardziej uniwersalnego, bo jeżdżenie z dwoma piszczałkami nie zdaje egzaminu. Tylko nie bardzo wiem który kupić. Myślałem o Muskeeterze albo którymś z Ficherków.
Pozdrawiam
Kopi
No właśnie się zatanawiam. Mam dwa wykrywacze, jeden statyk na militarkę (z Puław) i moneciaka ACE250. Zastanawiam się nad ewentualnym kupnem nowego bardziej uniwersalnego, bo jeżdżenie z dwoma piszczałkami nie zdaje egzaminu. Tylko nie bardzo wiem który kupić. Myślałem o Muskeeterze albo którymś z Ficherków.
Pozdrawiam
Kopi
Re: Sondy Ace
Na allegro widzę teraz 5900 za ok. 1200zł. Na remont jakieś 150-200zł* i wykrywacz jak ta lala (uwaga - coś w nim było dorabiane).
proscan
PS
*) z tego co widzę co na pewno jest do zrobienia.
proscan
PS
*) z tego co widzę co na pewno jest do zrobienia.
Re: Sondy Ace
Witam
5900 nie ma automatycznego strojenia do gruntu,tak??
czy może sie mylę??
Pozdrawiam
5900 nie ma automatycznego strojenia do gruntu,tak??
czy może sie mylę??
Pozdrawiam
Re: Sondy Ace
nie ma.
proscan
proscan