Witam ponownie, jestem co najmniej rozczarowany. ](*,)
Wiem że to może nie odpowiedni temat, ale dotyczy ciągle tego samego wykrywacza.
Wymieniłem wtyk oraz gniazdo jak pisałem prędzej tak jak na foto niżej:
f2.jpg
Kupiłem sondę nel tornado, zmierzyłem opór na wtyczce:
pin 1-2 = 30 ohm
pin 3-4 ...
Znaleziono 10 wyników
- sob kwie 23, 2016 1:30 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 37549
- śr kwie 13, 2016 6:14 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 37549
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Dodam że przewód, gniazdo, wtyk dawno wymienione i f2 działa o niebo lepiej, a mimo to zastanawiam się czy kupić cewkę nel hunter czy nel tornado
coby jeszcze polepszyć właściwości sprzętu 
- sob lut 27, 2016 1:35 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 37549
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Zamierzam jeszcze wymienić wtyk i gniazdo na przykręcane, takie jak jest w nowszych fisherah f2 i f4 oraz garrettach ace, czy kable są w tej samej kolejności co w starej wtyczce wciskanej, czy inaczej? Chciałbym kolejność mieć taką żeby już w razie wymiany cewki nie trzeba było już lutować.
Mam ...
Mam ...
- ndz lut 21, 2016 8:58 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 37549
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Bardzo proszę o odrobinę wsparcia, czy wymienić kabel obcinając go przy wejściu do cewki, czy cały co wiąże się z otwarciem cewki. Mam wrażenie że cewka w miejscu wejścia przewodu jest pusta?? nie zalana żywicą czy innym klejem, więc to by ułatwiło sprawę wymiany całego przewodu, może Pan chociaż ...
- sob lut 06, 2016 11:05 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 37549
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Czy może Pan nakierować gdzie kupić odpowiedni przewód? jaki będzie najlepszy?
Mam obecnie przewód starego typu raczej, i gniazdo na wcisk jak kiedyś popularna "piątka" stosowana głównie w sprzętach audio.
Mam obecnie przewód starego typu raczej, i gniazdo na wcisk jak kiedyś popularna "piątka" stosowana głównie w sprzętach audio.
- sob lut 06, 2016 10:42 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 37549
Re: pytanie o zamienność cewek Teknetics i Fisher?
Pisałem wyżej że fisher f2 wzbudza się zwłaszcza przy ruszaniu przewodu obojętnie w jakim miejscu, nie jestem pewien czy wymiana cewki poprawi sytuacje, czy wymiana samego przewodu na dobrze ekranowany coś pomoże?
- ndz sty 31, 2016 7:38 pm
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: pytanie o zamienność cewek Teknetics Fisher Bounty Hunter
- Odpowiedzi: 32
- Odsłony: 77836
- ndz sty 31, 2016 3:06 pm
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: pytanie o zamienność cewek Teknetics Fisher Bounty Hunter
- Odpowiedzi: 32
- Odsłony: 77836
fisher f2 inna cewka
Witam, mam pytanie czy cewka koncentryczna 8" od Teknetics Eurotek Pro-8 pasuję do fisher f2?
wygląda tak samo, wtyczka nie ma znaczenia ponieważ wymiana nie stanowi problemu.
Ewentualnie jakie jeszcze cewki są zamiennikami do fishera f2.
Pytam gdyż obecna wzbudza się podczas ruszania przewodem.
wygląda tak samo, wtyczka nie ma znaczenia ponieważ wymiana nie stanowi problemu.
Ewentualnie jakie jeszcze cewki są zamiennikami do fishera f2.
Pytam gdyż obecna wzbudza się podczas ruszania przewodem.
- ndz sty 31, 2016 12:21 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Cewka 8,5X11DD GTI
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 11008
Re: Cewka DD garrett gti 2500 co dolega
Owszem szukałem dużo, sonda ma pękniecie, głębszą rysę pod spodem, czyli jedyny sposób to dostanie się do środka sondy poprzez żywice w miejscu wejścia przewodu?
- sob sty 30, 2016 9:33 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: Cewka 8,5X11DD GTI
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 11008
Cewka DD garrett gti 2500 co dolega
Witam, cewka wzbudza się powyżej jednej kreski zasięgu, rozebrałem wtyczkę zmierzyłem rezystencję na przewodach biało-czarnych i na jednym uzwojeniu jest ze 4 ohm a na drugim brak wyniku. Teraz pytanie jaka powinna być rezystencja, wydaje mi się że powinna być rzędu kilku, kilkunastu ohm na każdej ...