Problem z sondą Garrett GTI 2500

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

Obrazek

tak to wyglada no i teraz pytanie czy coś podobnego uda mi się znalezć
czy juz rozglądać się nad inną cewką?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Tego typu kabel zwykle nie wymaga wymiany (co najwyżej usunięcia uszkodzonego odcinka).

Już nie pamiętam skąd wzięło się przekonanie, że to wina kabla.

Do mnie często przychodzą różne sondy "do wymiany kabla" (bo ktoś zobaczył, że kable w wykrywaczach padają). To może być wina całej sondy!

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

no niestety ten to bedzie juz za krotki
pawel1970
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 2:54 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: pawel1970 »

z tą sondą okazało się że była pęknięta od uderzenia na oko nie było widać ale po dokładnej analizie pokazało się pęknięcie i dlatego było przebicie zakleiłem klejem i jest ok.
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

a jesli podłacze przewod z jednym ekranem okalającym wszystkie zyły to czy bedzie znaczna roznica w pracy wykrywacza
nie mam i tak wyjscia bo nie znajde takiego przewodu jak orginał
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Nie chcę brać odpowiedzialności za wszelkie kombinacje, więc uchylam się od odpowiedzi. Mogę tylko zauważyć, że gdyby producent mógł przyoszczędzić stosując jakiś typowy kabel, to pewnie by to zrobił.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam,

Przypomniało mi się, że leży u mnie uszkodzona (i moim zdaniem nienaprawialna) sonda GTI 12" (czarny pająk).

Nie jest moja lecz klienta, który być może zechce ją sprzedać za jakąś skromną opłatą. Z niej można wyciąć kabel (ma dł. 1m). Mogę Was skontaktować.

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

o super proszę o kontakt na prw.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Najpierw przekazałem mu adres tego wątku. Nie wiem czy się zapoznał. Muszę zaczekać na jego pozwolenie.

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

No niestey wdarło się jakieś nieporozumienie własciciel cewki był zainteresowany wyłacznie naprawą jego cewki gdzie ja powtarzałem ze cewka jest nierozbieralna i jezeli Proscan nie naprawi to ........ dostałem
po jakims czasie znowu pytanie czy podejmie się Pan naprawy ?
nie czekając na wczesniejsze odpowiedzi postanowiłem jednak wkomponować ten przewod zwykły ekranowany i powiem szczeze ze jest ok w warunkach domowych cewka wydaje się być stabilna
borek547
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 11:53 pm
Lokalizacja: POMORZE

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: borek547 »

Witam
Nie mam nawet określenia.Płakać normalnie się chce.
Ludzie chyba nie rozumieją ,że to już nie cewka z drutu ale coś więcej.
Nawet nie drymelkiem od góry.
Obrazek
tomek149c
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 8:21 am

GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: tomek149c »

Po upałach zauważyłem że mój GTI 2500 nie pokazuje rozmiaru znaleziska i głębokości pokazuje albo najmniejszy okrąg albo efekt stożka chodzi mi o dużą cewkę podłączyłem małą jest ok co może być przyczyną? wtyczka czy dostanie się wody do cewki przez odgiętkę czy rozstrojenie cewki? wizualnie cewka nie ma mikropęknięć :(
tomek149c
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 8:21 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: tomek149c »

Cewka naprawiona urwany był przewód we wtyczce :)można śmigać w lasy i pola:)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

To ewidentnie odłączenie jednej z cewek odbiorczych.

Do wyznaczania wielkości potrzebne są sygnały z obu cewek w przeciwnym razie sonda staje się "non imaging" (były i chyba są jeszcze takie sondy na rynku).

:pa

proscan
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

witam , jestem tu nowy, nie chce zakładać nowego tematu bo tez chodzi mi o cewkę tylko o inny problem, czyściłem wczoraj sprzęt mokra szmatka tak żeby miała jak najmniejszy kontakt z elektronika i w ogolę , myłem tez cewkę a potem wszystko kolo grzejnika i miało wyschnąć w tym czasie ładowałem akumulatory sanyo enelopy i po upływie nie wiem 3 , 4 lub więcej godzin postanowiłem sprawdzić czy wszystko jest ok i okazało się ze mianowicie po włożeniu wtyczki do wykrywacza on cały czas warczy/piszczy tak jakby było gdzieś zwarcie, w sumie zauważalnym to już wcześniej bo miał takie objawy ale reset i kilkukrotne poruszanie przewodem w odległości ok 10 cm od wtyczki pomagało i problem znikał a teraz już nie. tym razem lekko wsuwałem i wysuwałem wtyczkę wtyczkę i był punkt w którym przestawało ale tylko na chwile. kurde nie mam nikogo z druga cewka bo bym to na innej spr i wtedy byłoby wiadomo ale szukam już kogoś na innym forum, druga opcja kupie zwykle baterie i spr czy będzie to samo, podejrzewam ze to przewód od cewki lub ta wtyczka. rozkręcałem ja i wszystkie przewody są jak należy, mogę dać zdjęcie jak będzie taka potrzeba, cewka to standardowe 9,5" od nowości a wykrywacz ma na pewno 3lata lub więcej
z góry dziękuje i pozdrawiam

to taka cewka jak tutaj
http://allegro.pl/show_item.php?item=29 ... d00be2ff62
ODPOWIEDZ