Garrett GTP 1350

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Witam
Jakieś 5-6 lat intensywnie użytkuje te urządzenie -ma kilka usterek
Moje pytanie to czy mógłbym oddać go do przeglądu żeby stwierdzić czy da się go naprawić
Ile trzeba zapłacić za taki przegląd
Proszę o jakiś nr. tel. do kontaktu
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

Zakładam, że urządzenie jest faktycznie zepsute (bo sprawnych wykrywaczy nie przyjmuję na przeglądy).

Jak się domyślam, chodzi o ten detektor: http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 50#p910643

Ale opis jest tak niekonkretny, że to może być wszystko (z nieumiejętnością obchodzenia się włącznie).

Nr telefonu można bardzo łatwo znaleźć na stronie - ale zniechęcam do dzwonienia. Proszę najpierw opisać na czym polega problem i wykonać to, co sugeruje instrukcja przed wysłaniem do serwisu.

:pa

proscan
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

1)Na płytce elektroniki była lutowana jakaś nóżka i to chyba ze cztery razy
2) Złamana aluminiowa rurka/ naprawiona / w środku chyba kabel zasilający elektronikę /naprawione
3) Nie znam się na tym ale urządzenie podczas przemiatania zmienia nastawy i jeżeli się dobrze orientuję to zatrzymuje się na trybie statycznym
4) Resetowanie nic nie daje
Pomocy
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

1). To że coś było lutowane, znaczy że ktoś grzebał (nie wiadomo po co i czy skutecznie).
2). Chce Pan wymieniać ta rurkę?
3). Jeśli przestawiają się samoczynnie nastawy, to prawdopodobniej jest jakieś zwarcie w klawiaturze (lub w gnieździe klawiatury). Wymiana klawiatury będzie kosztowna, bo to nieprodukowany już model.

Jeśli chce Pan żebym zobaczył co się da zrobić, to może Pan detektor przysłać. Wszelki dane znajdzie Pan tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... ?f=1&t=236

:pa

proscan
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Dziękuję odezwę się.
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Witam ponownie
Najprawdopodobniej zdecyduje się na wysłanie go do przeglądu ( nie chcę innego - jest super )aby go tylko naprawić.
I jeszcze kilka zdjęć poglądowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I jeszcze takie dwie uwagi
1)Pęknięta folia na wyświetlaczu
2)Zmieniła się barwa dzwięku- tak jakby chrypiący
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

Z tego co widzę:

- luty trzeba poprawić;
- klawiaturę foliowa wymienić;
- koszyczki na baterie wymienić.

Do decyzji pozastawiam co z rurką (proponuję zostawić ta jak jest.

Charczący dźwięk może być oznaka uszkodzeniem głośnika (o ile na słuchawkach sygnał jest dobry).

A co jeszcze wyjdzie, to się okaże po oględzinach.

:pa

proscan
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Dzieki za szybką odpowiedź
Nie wiem jak jest na słuchawkach- chodzę bez nich
nastawy
--------------------
siła głosu - na ful
zasięk - na ful
dyskryminacja - na zero
Tak jak pan napisał z wymianą rurki się wstrzymamy - tylko ciekawe czy ten kabel w środku (zasilający nie jest przetarty)
Co do zasobników - ktoś kiedyś zasugerował http://sklep.nikomp.com.pl/pl/p/BAP304D ... -size/1384
kupiłem i nic z tego - nie pasują
Obrazek

I jeszcze jedno pytanie jeżeli będę wysyłał to całość (czyli z cewką ) czy samą elektronikę z akumulatorkami
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

Z cewką (ale bez rurek!)

Proszę załączyć te zasobniki. Jakby co, to mam oryginalne - te stosowane przez Garretta.

:pa

proscan
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Ok. dziękuję
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

Na to pytanie odpowiem, ale później - najpierw przeniosę do innego wątku, bo w tym WYŁĄCZNIE o GTP 1350.
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Ok.
Jeszcze zapomniałem wspomnieć o cewce
kabel przy samej cewce jest zaizolowany / nie pamiętam czy tam jest tylko pęknięta izolacja kabla czy coś więcej
Obrazek
Obrazek
I druga cewka mniejsza podgląd(czy da się ją naprawić czy nie ma takiej możliwości i odpuścić)
Obrazek
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

Rozmowę nt ładowarek przeniosłem tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 752#p22752

Co do sond, to wyglądają na ruinę.

Obie sondy da się doprowadzić do porządku, ale nie wiem czy to będzie opłacalne - może jednak kupić inną sondę (używane nie będą drogie).

:pa

proscan
felek125
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 08, 2014 5:49 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: felek125 »

Witam
Wykrywacz dzisiaj wysłałem
Obrazek
w paczce jest wypełnione zgłoszenie i nowe akumulatorki
co do cewki to oceni Pan sam czy ta się nadaje czy trzeba kupić nową
I pytanie - czy macie nowe cewki do tego typu urządzenia ?
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett GTP 1350

Post autor: ProScan »

Wykrywacz dotarł.

Póki co nie stwierdzam wadliwego działania klawiatury...
ODPOWIEDZ