Znaleziono 27 wyników

autor: golabpoznan
śr kwie 20, 2011 2:37 pm
Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
Temat: Kamera termowizyjna i promienie UV
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 16509

Re: Kamera termowizyjna i promienie UV

Oczywiście, że nie chodzi o termowizje i możemy tym prześwietlić tylko takie obiekty przez które przenika światło IR. Więc co najwyżej możemy sprawdzić czy jakaś laska i to pod warunkiem że, nosi cienkie spodnie ma stringi czy pantalony po swojej babci :D
autor: golabpoznan
pn kwie 18, 2011 7:58 pm
Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
Temat: Kamera termowizyjna i promienie UV
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 16509

Re: Kamera termowizyjna i promienie UV

To byłby niezły wkręt na pierwszego Kwietnia, ale dziś jest już osiemnasty Używam kamery termowizyjnej zawodowo (choć sporadycznie) i dawno nie słyszałem większych bzdur. Dosłownie aż nie wierzyłem co czytam Kamera termowizyjna ściąga obraz tylko z powierzchni i nie ma możliwości zajrzeć za pomocą ...
autor: golabpoznan
pn mar 21, 2011 12:42 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4225

Re: White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.

Jeżeli to zimny lut, to rozumiem, że wpływ miała temperatura. Czy dodatkowe testy temperaturowe pomogą w diagnozie? Mogę go np. na dziesięć minut włożyć do lodówki :roll: Czy mogę liczyć na Pana pomoc w usunięciu usterki? Bardzo mi zależy żeby za miesiąc mieś sprawny i bezawaryjny wykrywacz :(
autor: golabpoznan
pn mar 21, 2011 11:12 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4225

White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.

Właśnie wróciłem z pierwszego wypadu z wykrywaczem w tym roku i zaobserwowałem taką usterkę. Wykrywacz na żadnym przedmiocie nie daje jednoznacznego wskazania. Dotyczy to sygnalizacji dźwiękowej i wizualnej na wyświetlaczu. Czasami „mota się”przez chwilę w pobliżu właściwego wskazania ...
autor: golabpoznan
ndz lut 07, 2010 1:02 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: baterio - akumulatorki 1,5V
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 8181

Re: baterio - akumulatorki 1,5V

Odnośnie wad, to tutaj coś znalazłem.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ergy#30066
Według mnie te trzy wymienione dyskwalifikują ten "wynalazek"
autor: golabpoznan
sob lis 14, 2009 10:11 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Odpowiedzi: 227
Odsłony: 847422

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Mogę wysłać, jeżeli poczta jest czynna to jeszcze dzisiaj, jak nie to na pewno w poniedziałek. :D
autor: golabpoznan
pn paź 12, 2009 11:22 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Nastawy DFX
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4274

Re: Nastawy DFX

A jak długo masz DFX'a, czy miałeś wcześniej XLT'ka?
autor: golabpoznan
pn cze 08, 2009 4:22 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy Whites "Vision" ???
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 46986

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Jak powiedział jeden z moich kolegów „No fajna, fajna... ale za tą kasę można kupić z dwa samochody” #-o A tak poważniej to z niecierpliwością czekam kiedy Proscan przetłumaczy instrukcje. :roll:
autor: golabpoznan
śr maja 06, 2009 10:24 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Taśma 16 pin w DFX i XLT
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3414

Re: Taśma 16 pin w DFX i XLT

Dziękuje za odpowiedz i dobrą wiadomość :smt041 Właśnie o złączu d-sub myślałem. Szersze nie zmieściłoby się między ścianą obudowy, a zasobnikiem na baterie. Z pewnością będę miał jeszcze pytania typu: które to piny :lol: Jak zacznę majsterkować będę na bieżąco informował o postępach. :D
autor: golabpoznan
śr maja 06, 2009 2:21 am
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Taśma 16 pin w DFX i XLT
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3414

Taśma 16 pin w DFX i XLT

W XLT i DFX wyświetlacz z puszką w której znajduje się reszta elektroniki połączony jest taśmą 16 pin. Czy wszystkie piny są wykorzystane? Czy dałoby się to połączy na 15 pin? Kombinuje czy jest możliwość zmodyfikowania wykrywacza tak żeby można było demontować puszkę elektroniki, wyświetlacz ...
autor: golabpoznan
sob mar 14, 2009 3:50 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy Whites "Vision" ???
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 46986

Re: Nowy Whites "Vision" ???

No to czekamy na tłumaczenie instrukcji :lol: Będzie to pierwsza instrukcja jaką kupie u Proscana do wykrywacza którego nie posiadam :D Ale już widzę, że będzie warto choć coś poczytać i przynajmniej w ten sposób zapoznać się z tym sprzętem :eager
autor: golabpoznan
sob mar 14, 2009 11:28 am
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy Whites "Vision" ???
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 46986

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Jeżeli tak to z wielką niecierpliwością będę czekał na oficjalną premierę. Mnie osobiście rzucił na kolana podgląd wskazań z wszystkich częstotliwości jednocześnie. Zawsze byłem ciekawy jak wygląda wskazanie w odrzuconej częstotliwości w Best Data i Correlate. Mam nadzieje że będzie też funkcja VDI ...
autor: golabpoznan
pt mar 13, 2009 8:50 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy Whites "Vision" ???
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 46986

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Że to „fake” mogłoby świadczyć:

- Brak jakichkolwiek wzmianek na oficjalnej stronie Amerykańskiej i Angielskiej (więc z skąd pochodzi to zdjęcie?)
- Zdjęcia na oficjalnych stronach są w kilku kawałkach, a dopiero w przeglądarce wyświetlają się jako całość.
- Są robione z innej ...
autor: golabpoznan
śr mar 11, 2009 11:29 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Odpowiedzi: 227
Odsłony: 847422

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Ja swoje oczywiście też bardzo chętnie udostępnię. Dysponuje DFX'em XLT'ekiem i Eagle'm Wprawdzie Orzełka miałem sprzedać, bo mi już zawadza, ale jakby była potrzeba użyczenia do testów sprzedam później, nie spieszy mi się :D
autor: golabpoznan
śr mar 11, 2009 7:29 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Odpowiedzi: 227
Odsłony: 847422

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Hmm... trudno polemizować z edytowanymi postami, i chyba nie ma to nawet większego sensu. Mocno przychylam się do propozycji SiD'a i Proscana odnośnie testów porównawczych. Zarówno tych dotyczących porównania White's – Minelab, jak i porównań starszych i nowszych modeli tej samej firmy. A, że ...