Znaleziono 27 wyników
- śr kwie 20, 2011 2:37 pm
- Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
- Temat: Kamera termowizyjna i promienie UV
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 16509
Re: Kamera termowizyjna i promienie UV
Oczywiście, że nie chodzi o termowizje i możemy tym prześwietlić tylko takie obiekty przez które przenika światło IR. Więc co najwyżej możemy sprawdzić czy jakaś laska i to pod warunkiem że, nosi cienkie spodnie ma stringi czy pantalony po swojej babci 
- pn kwie 18, 2011 7:58 pm
- Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
- Temat: Kamera termowizyjna i promienie UV
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 16509
Re: Kamera termowizyjna i promienie UV
To byłby niezły wkręt na pierwszego Kwietnia, ale dziś jest już osiemnasty Używam kamery termowizyjnej zawodowo (choć sporadycznie) i dawno nie słyszałem większych bzdur. Dosłownie aż nie wierzyłem co czytam Kamera termowizyjna ściąga obraz tylko z powierzchni i nie ma możliwości zajrzeć za pomocą ...
- pn mar 21, 2011 12:42 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 4225
Re: White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.
Jeżeli to zimny lut, to rozumiem, że wpływ miała temperatura. Czy dodatkowe testy temperaturowe pomogą w diagnozie? Mogę go np. na dziesięć minut włożyć do lodówki
Czy mogę liczyć na Pana pomoc w usunięciu usterki? Bardzo mi zależy żeby za miesiąc mieś sprawny i bezawaryjny wykrywacz 
- pn mar 21, 2011 11:12 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 4225
White's DFX. Nieprawidłowe wskazania.
Właśnie wróciłem z pierwszego wypadu z wykrywaczem w tym roku i zaobserwowałem taką usterkę. Wykrywacz na żadnym przedmiocie nie daje jednoznacznego wskazania. Dotyczy to sygnalizacji dźwiękowej i wizualnej na wyświetlaczu. Czasami „mota się”przez chwilę w pobliżu właściwego wskazania ...
- ndz lut 07, 2010 1:02 pm
- Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
- Temat: baterio - akumulatorki 1,5V
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 8181
Re: baterio - akumulatorki 1,5V
Odnośnie wad, to tutaj coś znalazłem.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ergy#30066
Według mnie te trzy wymienione dyskwalifikują ten "wynalazek"
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ergy#30066
Według mnie te trzy wymienione dyskwalifikują ten "wynalazek"
- sob lis 14, 2009 10:11 am
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
- Odpowiedzi: 227
- Odsłony: 847422
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Mogę wysłać, jeżeli poczta jest czynna to jeszcze dzisiaj, jak nie to na pewno w poniedziałek. 
- pn paź 12, 2009 11:22 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: Nastawy DFX
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 4274
Re: Nastawy DFX
A jak długo masz DFX'a, czy miałeś wcześniej XLT'ka?
- pn cze 08, 2009 4:22 pm
- Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
- Temat: Nowy Whites "Vision" ???
- Odpowiedzi: 54
- Odsłony: 46986
Re: Nowy Whites "Vision" ???
Jak powiedział jeden z moich kolegów „No fajna, fajna... ale za tą kasę można kupić z dwa samochody”
A tak poważniej to z niecierpliwością czekam kiedy Proscan przetłumaczy instrukcje. 
A tak poważniej to z niecierpliwością czekam kiedy Proscan przetłumaczy instrukcje. - śr maja 06, 2009 10:24 pm
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Taśma 16 pin w DFX i XLT
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 3414
Re: Taśma 16 pin w DFX i XLT
Dziękuje za odpowiedz i dobrą wiadomość
Właśnie o złączu d-sub myślałem. Szersze nie zmieściłoby się między ścianą obudowy, a zasobnikiem na baterie. Z pewnością będę miał jeszcze pytania typu: które to piny
Jak zacznę majsterkować będę na bieżąco informował o postępach. 
Właśnie o złączu d-sub myślałem. Szersze nie zmieściłoby się między ścianą obudowy, a zasobnikiem na baterie. Z pewnością będę miał jeszcze pytania typu: które to piny - śr maja 06, 2009 2:21 am
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Taśma 16 pin w DFX i XLT
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 3414
Taśma 16 pin w DFX i XLT
W XLT i DFX wyświetlacz z puszką w której znajduje się reszta elektroniki połączony jest taśmą 16 pin. Czy wszystkie piny są wykorzystane? Czy dałoby się to połączy na 15 pin? Kombinuje czy jest możliwość zmodyfikowania wykrywacza tak żeby można było demontować puszkę elektroniki, wyświetlacz ...
- sob mar 14, 2009 3:50 pm
- Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
- Temat: Nowy Whites "Vision" ???
- Odpowiedzi: 54
- Odsłony: 46986
Re: Nowy Whites "Vision" ???
No to czekamy na tłumaczenie instrukcji
Będzie to pierwsza instrukcja jaką kupie u Proscana do wykrywacza którego nie posiadam
Ale już widzę, że będzie warto choć coś poczytać i przynajmniej w ten sposób zapoznać się z tym sprzętem 

- sob mar 14, 2009 11:28 am
- Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
- Temat: Nowy Whites "Vision" ???
- Odpowiedzi: 54
- Odsłony: 46986
Re: Nowy Whites "Vision" ???
Jeżeli tak to z wielką niecierpliwością będę czekał na oficjalną premierę. Mnie osobiście rzucił na kolana podgląd wskazań z wszystkich częstotliwości jednocześnie. Zawsze byłem ciekawy jak wygląda wskazanie w odrzuconej częstotliwości w Best Data i Correlate. Mam nadzieje że będzie też funkcja VDI ...
- pt mar 13, 2009 8:50 pm
- Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
- Temat: Nowy Whites "Vision" ???
- Odpowiedzi: 54
- Odsłony: 46986
Re: Nowy Whites "Vision" ???
Że to „fake” mogłoby świadczyć:
- Brak jakichkolwiek wzmianek na oficjalnej stronie Amerykańskiej i Angielskiej (więc z skąd pochodzi to zdjęcie?)
- Zdjęcia na oficjalnych stronach są w kilku kawałkach, a dopiero w przeglądarce wyświetlają się jako całość.
- Są robione z innej ...
- Brak jakichkolwiek wzmianek na oficjalnej stronie Amerykańskiej i Angielskiej (więc z skąd pochodzi to zdjęcie?)
- Zdjęcia na oficjalnych stronach są w kilku kawałkach, a dopiero w przeglądarce wyświetlają się jako całość.
- Są robione z innej ...
- śr mar 11, 2009 11:29 pm
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
- Odpowiedzi: 227
- Odsłony: 847422
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Ja swoje oczywiście też bardzo chętnie udostępnię. Dysponuje DFX'em XLT'ekiem i Eagle'm Wprawdzie Orzełka miałem sprzedać, bo mi już zawadza, ale jakby była potrzeba użyczenia do testów sprzedam później, nie spieszy mi się 
- śr mar 11, 2009 7:29 pm
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
- Odpowiedzi: 227
- Odsłony: 847422
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Hmm... trudno polemizować z edytowanymi postami, i chyba nie ma to nawet większego sensu. Mocno przychylam się do propozycji SiD'a i Proscana odnośnie testów porównawczych. Zarówno tych dotyczących porównania White's – Minelab, jak i porównań starszych i nowszych modeli tej samej firmy. A, że ...