Znaleziono 13 wyników

autor: marmor
pn cze 30, 2008 6:41 am
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: odczyt z różnych cewek
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3392

odczyt z różnych cewek

Witam !
Mam pytanie dotyczące X-terry 70.
Czy to normalne, że na różnych cewkach (koncentryk 7,5 kHz i elipsa 18,75 kHz) wskazania numeryczne metali są różne - czy w obu przypadkach powinny być takie same ?

Pozdrawiam
autor: marmor
pn cze 30, 2008 6:34 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: wybór cewki do X-terry 70
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1773

wybór cewki do X-terry 70

Witam !
Zamierzam zmienić cewkę w xterra 70 i chciałbym uzyskać podpowiedź - chodzę głównie za monetkami i innym kolorkiem (militarka mnie nie interesuje).
Biorę pod uwagę dwie cewki :
- DD 7,5 kHz 10,5"
- DD 18,75 kHz 10,5"
Proszę o podpowiedź - którą wybrać ?
autor: marmor
czw cze 05, 2008 4:31 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: nowe cewki do X 70
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3503

Re: nowe cewki do X 70

Chodzi mi o cewki, których 1,5 roku temu nie widziałem w ofercie - np.:
cewka typu :
DD 7,5 i 18,75 kHz 6"
DD 7,5 i 18,75 kHz 10.5"

Nie zaglądałem na stronę Vikinga rok czasu, więc dla mnie to nowości...
autor: marmor
czw cze 05, 2008 1:22 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: nowe cewki do X 70
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3503

nowe cewki do X 70

Witaj Proscanie !
Mam takie pytanko - zauważyłem na stronie Vikinga, że Minelab do X-Terry wypuścił mnóstwo nowych sond. Swoją 70-tkę kupiłem ciut ponad rok temu. Czy po zakupie nowej sondy nie będzie problemu z funkcjonowaniem wykrywacza (są one kompatybilne ?)
Mam tu na myśli ostatnie zdanie w ...
autor: marmor
sob kwie 21, 2007 8:10 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Threshold. Dlaczego sygnał wiodący ma być ledwo słyszalny?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 24253

Re: Threshold. Dlaczego sygnał wiodący ma być ledwo słyszalny?

Po wnikliwej analizie zawartych tu informacji dochodzę do wniosku, że treshold ma sens gdy używa się słuchawek, których na razie nie posiadam.
Ciężko ustawić treshold aby był ledwo słyszalny, gdy wokół jeżdżą samochody... :?
autor: marmor
wt mar 13, 2007 8:48 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4414

Re: X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD

Mam jeszcze cewkę 7.5 kHz koncentryk. Na niej jest wszystko ok.
Tak jak napisałem - próbowałem różne czułości.
Ponieważ jutro mam dzień wolny - wybiorę się jeszcze na pole - na próbę.
Gdyby było dalej coś nie tak - prześlę cewkę raczej do Gliwic (ode mnie bliżej niż do Warszawy )
Jutro dam znać ...
autor: marmor
pn mar 12, 2007 11:46 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4414

X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD

Witaj Proscanie.
Ponieważ, jak mniemam, wspólpracujesz z firmą Viking pragnę się zwrócić do ciebie z problemem.
Problemem dokładnie jest cewka eliptyczna 18.75 kHz DD.
W dniu 21.02.07 zakupiłem wykrywacz i miałem możliwośc wyjść z nim dopiero kilka razy. Do tej pory chodziłem ze standardową cewką ...
autor: marmor
pt mar 02, 2007 11:34 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: 3 pytania do x-t 70
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3646

3 pytania do x-t 70

Witam.
Pospacerowałem kilka dni z X-terrą 70 i mam w związku z tym parę pytań.
1) czy w czasie używania pinpointu cewka powinna być nad ziemią czy może dotykać gruntu ? (gdy cewka jest nad ziemią na wyświetlaczu mam np. 26 w miarę stałe a po położeniu cewki na ziemi pojawia się -8 ).
2) czy ...
autor: marmor
pt lut 23, 2007 11:31 am
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Treshold w X-70
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3411

Treshold w X-70

Witaj ProScanie.
Zakupiłem już X-70 w firmie Viking
Obsługa dość prosta, tylko mam mały problem z Treshold czyli sygnałem wiodącym, bo to dla mnie nowość.
Jak się zabrać za jego ustawienie (nie mam słuchawek - na razie)?
Czy raz ustawiony tak ma pozostać, czy zmieniając pole ustawiamy od nowa ...
autor: marmor
pt lut 23, 2007 11:13 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: powtórka z x-terry 70
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5757

Re: powtórka z x-terry 70

Tak też uczyniłem... :D
autor: marmor
wt lut 13, 2007 10:28 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Podłokietnik ACE
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6584

Podłokietnik ACE

Czekając z niecierpliwością na wyniki testu X-terry 70 ;) :D
zapytam się ile kosztuje podłokietnik (ta część z paskiem) do ace 250 ?
autor: marmor
pn lut 12, 2007 5:33 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: powtórka z x-terry 70
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5757

Re: powtórka z x-terry 70

Tydzień jestem w stanie się wstrzymać... ;)
autor: marmor
pn lut 12, 2007 11:42 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: powtórka z x-terry 70
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5757

powtórka z x-terry 70

Witaj Proscan !
Ponieważ w necie krążą już o Tobie legendy postanowiłem zwrócić się o poradę.
Jestem zdecydowany na 99 % kupić x-terrę 70, tylko...
Właśnie - ten 1 % to "nieszczęsny" dobór cewek.
Czy przetestowałeś już 70-tkę ?
Ja chodzę głównie za monetami, w terenie raczej nie ekstremalnym ...